• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Kayseri Kayak Eğitimine ilgi çok oldu.

OCAK 2013 KAYSERİ ERCİYES DAĞI

KAYAK PROGRAMI HAKKINDA İZLENİMLER:


26.01.2013 Cumartesi sabahı Kayseri Erciyes Dağı Kayak Gezisi sabah 7:45 dE Nevşehirdeki Dernek binamızın önünden hareketle başlandı.İki büyük Belediye otobüsü ve bir Dolmuş yaklaşık, Doksan kişi, On gönüllü eğitimci öğretmenle, Öğrencilerimizin veli izni alınarak yolculuğumuza çıkdık.

  Sabah kahvaltısını Kayseri Muradiye Vakfında yaptık. Allah razı olsun sabah 9:00 kahvaltı hazırdı.Kahvaltı yapıldıktan sonra vakıfdaki Rehber öğretmen- lerin eşliğinde Kayak için Erciyes Dağına yolculuk başladı. Kayak ve kızaklar kiralandı.Gençlerin ve Çocukların mutlulukları yüzünden okunuyordu.Erciyesde Hava ilk birinci saatte hava normaldi, son yarım saatte fırtına çıkdı.Öğrencilerimiz ve eğitimcilerimiz gönüllerince defalarca kızak ve kayaklarla kayak yapıldı.Yaklaşık iki saat kadar kayak keyfi yaşandı.

   Daha sonra Öğle namazı kılındı mütakiben ve Kayseri Muradiye vakfımız tarafından Emeği geçenlerden Allah Razı olsun. Erciyes dağının eteğinde Mangalda Sucuk ekmek, ayran ve çay ikramı yapıldı. Saat 14:30 da Atlas Eğitim kurumlarının özel okulu olan Özel Hisarcıklıoğlu Fen ve Anadolu Lisesine ziyaret yapıldı.İkindi Namazı kılındı.Okul yönetimi tarafından Çay ikramı yapıldı.Buradan Kayserinin Manevi Mimarı ve Mevlananın Hocası Seyyid Burhaneddin Hz. Türbe ziyareti yapılarak Akşam Saat 4:30 da Nevşehire dönüş yolculuğumuz başladı.

Sağ selamet, Nevşehire gelerek bizlere emanet  olan öğrencilerimizi, ailelerine teslim ettik.

 Bu gezi esnasında Maddi veya Manevi Emeği geçen tüm Hocalarımız ve kardeşlerimizden . Allah(c.c) razı olsun.

Not: Fotograf Makinamızın şarjı bittiği için Muradiye vakfı tarafından ikram edilen Sucuk Ekmek - Çay- Ayran , Özel Hisarcıklı Fen Lisesi çay ikramı ve Seyyid Burhaneddin Hz Türbe ziyareti fotoları çekimi yapılamamıştır.

Elinde Kayseri 2013 Kayak Gezisi ile ilgili Fotoğraf çekimleri olan kardeşlerimiz sitemize üye olup yönetim panelinden çektikleri fotoları gönderirlerse sitemizde yayınlayabiliriz.

 

Daha fazla ve büyük resimler için

buraya tıklayınız.

 

 

Gezi hakkındaki yorumlarınızı buraya yazabilirisniz.

 2974 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Genç Dergisi
Yüzakı Dergisi
Şebnem Dergisi
Altınoluk
Altın Çocuk Dergisi
Bizim Bahçe

İlam Tv

Foto Galeri

Altınoluk Arşivi